mapa stránek napište nám
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan > Aktuality > Informace občanům - výstavba chodníku - kácení stromů podél silnice v k.ú. Brusnice

Informace občanům - výstavba chodníku - kácení stromů podél silnice v k.ú. BrusniceDatum konání:
11.3.2024
Datum ukončení:
31.3.2024

Informace občanům - výstavba chodníku - kácení stromů podél silnice v k.ú. Brusnice

V současné době probíhá příprava na investiční akci – výstavba chodníku (část k truhlárně p. Huška; při silnici III/30015). Dodavatelská firma REKOM (jedná se o vítěze výběrového řízení, který realizuje záměr výstavby chodníku; cena realizace včetně řešení dřevin je necelých 5mil vč. DPH) zajišťuje kácení dřevin, jakož i celou investiční akci. Realizace záměru výstavby chodníku má být ukončena v tomto roce.

Dozor stavby provádí fi Miloš Haase – SVS – Služby ve stavebnictví.

Povolení ke kácení dřevin vydal Obecní úřad Hajnice v návaznosti na přípravu výstavby chodníku. Jedná se o 14 ks olše lepkavé. Zároveň je uložena náhradní výsadba stejného počtu dřevin v k.ú. obce Hajnice, a to v závazném termínu po kolaudaci stavby chodníku. (Kácení bylo očekáváno ke konci března, dodavatel zahájil činnost dříve.)

Pokud jde o odřezky a zbytkové větve z kácení, tyto budou volně k dispozici občanům (bližší informace na OÚ). Kmeny stromů zůstávají obci a budou uskladněny na pozemcích obce.