mapa stránek napište nám
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Policie ČR > Zájem o službu v PČR

Zájem o službu v PČR

Podmínky pro přijetí do služebního poměru příslušníka Policie České republiky vycházejí ze zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů č. 361/2003 Sb., ve znění pozdějších předpisů a z prováděcích předpisů, kterým je v prvé řadě Vyhláška Ministerstva vnitra ČR č. 487/2004 Sb., ve znění Vyhlášky č. 658/2004 Sb., o osobnostní způsobilosti, která je předpokladem pro výkon služby v bezpečnostním sboru. Dále jsou to interní akty řízení ministerstva vnitra a policejního prezidenta, kterými jsou blíže specifikovány požadavky, kladené na uchazeče o přijetí do služebního poměru. Bližší informace lze zjistit na tomto odkaze http://www.mvcr.cz/policie/brozurauup.html.

U PČR okresního ředitelství Trutnov lze najít uplatnění zejména ve službě pořádkové policie a službě dopravní policie, s předpokladem dalšího postupu po dokončení povinné základní odborné přípravy, a to na službě kriminální policie a vyšetřování, či v jiných specializovaných složkách. Na některé pozice ryze odborného charakteru (výpočetní technika, informační a komunikační technologie apod.) lze provést výběr pracovníka bez předchozího absolvování ryze výkonných policejních funkcí.

V případě zájmu prosím kontaktujte pracovnici PČR OŘ Trutnov, která je pověřena výběrem uchazečů o službu na telefonním čísle 974 539 213. Bude s Vámi domluven konkrétní termín osobní schůzky, na kterém se dozvíte veškeré informace, které budete potřebovat pro svá další životní rozhodnutí.